Genclerin Yeni frm Sitesi
SİTEMİZDEN YARARLANMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ...

Genclerin Yeni frm Sitesi

Genclerim paylaşım Platformu...

AnasayfaKapıTakvimSSSAramaKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Photoshopta Resme Gece Görüntüsü Verme

YazarMesaj
the-my
Yeni Üye
Yeni Üye

Kayıt No : 10/09/09
Hobiler : Web Tasarım , Grafik Tasarım
Lakap : HaCKeR
ReP Puanı : 23728

MesajKonu: Photoshopta Resme Gece Görüntüsü Verme   Perş. Eyl. 10, 2009 9:06 pm

Photoshopta Resme Gece Görüntüsü Verme çalışmamız ardından sizlerde güzel örneklere imza atacaksınız. Gündiz çekilmiş bir resme gece görüntüsü verip resmi karanlık hale getirecek bu örneğimizi iyi takip etmenizi diliyoruz.

1-Öncelikle photoshop örneğimiz için uygun bir resim açıyoruz.

2- Ardından image > adjustmens > desaturate efektini vererek aşağıdaki görüntüyü elde ediyoruz.

3- Sonrasında image > adjustments > curves efekti ile aşağıdaki resim görüntüsünü yakalıyoruz.

4- Sonrasında image > adjustments > hue/saturation efekti ile aşağıdaki değerleri giriyoruz.

5- Ardından elliptical marquee tool aracıyla ay çizip yeni bir layerda bu kısmı beyaz yapalım.

6- Sonrasında Layer > layer style > outer glow ayarı ile aşağıdaki değerleri girelim.

7- Son olarak ay şekliize gerçekcilik kamak için resme bulut efekti vermeye çalışalım. Lasso tool ile bulut yaptıktan sonra ctrl + alt +D ile değeri 5 yapalım.

Gördüğünüz gibi photoshop çalışmamız aşağıdaki gibi olmuştur sizlere kolay gelsin.
http://www.hackermys.tr.gg
xehra
Yeni Üye
Yeni Üye

Kayıt No : 30/11/12
Lakap : deli
ReP Puanı : 15439

MesajKonu: Geri: Photoshopta Resme Gece Görüntüsü Verme   Cuma Kas. 30, 2012 11:58 pm

teşekkürler bilişim eğitim merkezine kursa gidip öğrenmiştim bunları şimdi de sistem360 kariyer programı ile microsoft sistem uzmanlığına bakmak istiyorum çok iyi dediler

Photoshopta Resme Gece Görüntüsü Verme
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Haluk Levent-Ben bu gece ölmezsem